| printesagumita12 a întrebat:

Buna, bunaa, voi ce credeți ca va pică anul acesta la evaluarea de clasa a 8a? Eu una am învățat toate speciile și genurile întrucât sa fiu sigura ca voi sti, dar totusi am o presimțire ca va pică genul dramatic, basmul sau genul liric.

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Miorița. big grin

| FaraNumePls a răspuns:

Epic suna bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa pice orice in afara de explicația titlului, mesajul operei și genul liric

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totuși... La examen cred ca o sa îmi puce. fața rolling on the floor)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totuși... La examen cred ca o sa îmi pice. fața rolling on the floor)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca pică fabula, nu stiu de celaughing))

| Tobessjd a răspuns:

Eu cred că va pica genul liric sau dramatic.Si eu sunt tot a8 a și îți înțeleg emoțiile.Si chiar sper că va pica liricul. Oricum succes!