| anonim_4396 a întrebat:

Cand vorbesc engleza,am una accent ciudat,parca-s moldovean care vorbeste engleza laughing.Am un accent irlandez ciudat,si vreau sa vorbesc engleza normal, deoarece ma cam fac de ras si trebuie sa vorbesc engleza zilnic crying.Cum pot sa-mi repar vocea? puppy dog eyes

1 răspuns:
| Alexandra_Aly_1997 a răspuns:

Asta mi se intampla si mie la franceza numai ca eu aveam accent englezesc.si toti colegii radeau.nu prea ma deranja dar m'a afectat la note putin.Ca sa scap de accent am incercat sa citesc foarte mult acasa si in scurt timp am scapat si m-am obisnuit si am incercat si sa vb normal sa nu folosesc nici un fel de accent si a functionat big grin