| GEOrgiiaannaa a întrebat:

Care facultate este mai buna si mai profitabila, poate chiar mai usoara? Facultatea de informatica (uaic Iasi) sau informatica economica (FEAA)? Va rog sa-mi dati un sfat pe care ar trebui sa o aleg..eu m-as duce spre inf economica deoarece nu dau testul de admitere. La Informatica dau si mi-e frica ca intru la taxa sau chiar deloc

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se pune problema care e mai profitabila, ca tu o vei face in final profitabila.

Facultatea de informatica economica e o strutocamila, nici informatica nici economie. Oricum alegerea tine doar de tine, ca e viitorul tau si tu stii ce vrei, dar daca ti e frica de informatica nu vad ce cauti in domeniul asta

| GEOrgiiaannaa explică (pentru suntserios):

Nu imi este frica de informatica.eu asta imi doresc sa fac doar ca la liceul meu nu prea am invatat deoarece profesorul nostru nu se implica. eu abia acum ma apuc serios de invatat de pe materiale de pe internet si carti. Daca nu mi-ar placea nu m-as interesa zic eu. SI mi-e frica de admitere pentru ca sunt tineri mult mai bine pregatiti