| Simona1245 a întrebat:

Care imi pueti spune si mie o definitie a prieteniei dar sa fie compusa de voi am nevoie de o definitie a prieteniei la franceza oricum o voi traduce eu dar macar sa imi spuneti ceva frumos! Mersi! Dau funga celei mai frumoase definitii pls am nevoie repede de ea!

Răspuns Câştigător
| Bogdan01234 a răspuns:

Definitia a prieteniei. cred ca stii ca nu poate exista asa ceva pentru ca prietenia difera de la persoana la persoana si fiecare o percepe altfel. dar o sa incerc sa descriu putin si sper sa te ajute macar putin.
Prietenia este sentimentul care nu te lasa sa te simti singur, sentimentul care iti da puterea de a merge mai departe si de a tine mereu capul sus.Prietenia inseamna incredere si loialitate. Prietenia inseamna sacrificii si acceptanta. Prietenia este atunci cand stii ca orice s-ar intampla si oriunde ai fi stii ca undeva exista cel putin o persoana care ar face orice pentru tine si pentru care tu ai face orice! Prietenia adevarata este cel mai de pret lucru care il poate avea un om pentru ca este singura care nu se va strica niciodata si indiferent de greutati mereu va devenii mai puternica! cam asa pot sa imi descriu eu desii este putin. nu am cum sa descriu exact. este lunga dar sper sa te ajute macar putin. bafta

9 răspunsuri:
| Roxetteeeeeeeeee a răspuns:

Prietenia este ceva unic, frumos, este o relatie stransa intre 2 sau mai multe persoane, prietenia nu se poate explica in cuvinte straight face

| UnicornsAreLove a răspuns:

Prietenia este cea care face omul sa te accepte asa cum esti si care nu te lasa sa te schimbi(facuta de mine pentru ca tocmai am patit ceva de genul). O zi senina!

| TheCritic a răspuns:

Prietenia este cu siguranta acel lucru care se pastreaza in suflet pentru tot restul vietii. Prietenia e sentimentul pe care il imparti cu cineva, e fericire. Un prieten nu este cineva care te ajuta la teme sau pe care il ajuti sa isi faca temele, un prieten e cineva cu care imparti sentimente, e persoana pe a carui umar poti plange de cate ori va fi nevoie, fara sa te opreasca, ci sa te incurajeze pentru a te descarca, e persoana care stie sa iti pastreze secretele in adancul sufletului, e persoana care iti vede iubitul/iubita cu altcineva si iti spune incercand sa nu te faca sa suferi si e persoana pe care nu te vei supara ca a facut asta pentru ca a facut-o deoarece tine la tine, e persoana cu care impartasesti amintirile cele mai dragi. Pe tine si pe acea persoana va leaga unul dintre cele mai frumoase lucruri din lume...PRIETENIA.

| alexalexandrusincerul a răspuns:

Aici nu se fac teme pentru scoala, astfel de postari incalca regulamentul.Intrebarile de acest gen sunt sterse, fiind raportate.(cel putin userii cu activitate constanta nu iti vor face tema).

| inuman a răspuns:

Nu exista prietenie. Toti prietenii te vand odata si odata.

| Leocerba a răspuns (pentru inuman):

Da` dar tu esti inuman, e firesc sa crezi asta (imi vine sa pun un emoticon, ca sa pricepi ca n-am zis-o cu rautate ci in gluma dar azi nu-mi plac emoticoanele)

| JamilaGizeh a răspuns (pentru inuman):

Asa e!

| anonimus25 a răspuns:

Prietenia este ca o iubire frateasca la bine si la greu prietenul iti este aproape si te sprijina tot timpul ca un fratior

| Mihaela-valentina_Turturica_1977 a răspuns:

Prietenia e atunci cand o persoana draga tie te ajuta cand ai nevoie si nu ai nevoie