| denisa1096 a întrebat:

Cât costa meditaţia pentru a invata sa canti la pian?

10 răspunsuri:
| TheStory a răspuns:

Depinde de profesor.

| IepureleCuLopată a răspuns:

Depinde, la mine, când venea cerea 20 lei / o oră jumătate, dar am învățat să cânt la pian, nu glumă.

Aceste prețuri pot depinde de distanța dintre locuințe, durata meditației și nivelul la care te afli ( începător / avansat / mediu ).

Baftă multă Bethowen!

| denisa1096 explică (pentru IepureleCuLopată):

Dar trebuie sa ai pianul personal? Eu deocamdata nu am si ma gândeam ca poate pot face la profesor acasa.Si mai exact ce te invata?, presupun ca incepe cu teorie.

| IepureleCuLopată a răspuns (pentru denisa1096):

Depinde cum poate profesorul, eu am pian personal, începe 100% cu teoria după care cu practica.

| DeyutzaDeea a răspuns:

Cam 20 sau 30 de lei, cel putin cam atat plateste sora-mea.

| TheMargean a răspuns:

La o scoala populara de arta costa in jur de 300 lei pe an. O ora pe saptamana individual!
Daca vrei detalii, da-mi un PM!

| bubulex a răspuns:

Depinde si de persoana daca vrei ceva mai ieftin cauta un student la conservator in jur de 40 de ron

| denisa1096 explică (pentru bubulex):

O ora sau 2?

| bubulex a răspuns (pentru denisa1096):

O ora

| YoNoMember a răspuns:

Conteaza .....eu am facut si am dat 100 lei/luna cand veneam de 2 ori pe sapt a cate 1 ora jumate