| andreea7214 a întrebat:

Ce este educatia antreprenoriala? Voi face anul acesta si nu prea stiu nimic exact despre aceasta materie.

Răspuns Câştigător
| ƳourMind a răspuns:

Buna!
Teoretic este despre afaceri. despre cum se demareaza, in ce consta ea, managment, protectia consumatorului, protectia mediului, riscul in afaceri etc.
E un fel de educatie civica big grin.
Pa-paa!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inveti despre afaceri. Cum sa fii un antreprenor, care sunt pasii derularii unei afaceri etc. Nu e greawinking.

| SirGilbert a răspuns:

O materie ce studiaza si dezvolta caracterul de antreprenor al tanarului.

| AnneღU a răspuns:

Educatia antreprenoriala consta in formarea si dezvoltarea unei afaceri... Sa stii ca daca iti pica un prof bun, materia este foarte interesanta si relaxanta. Inveti multe lucruri despre inceperea unei afaceri etc!

| puscahoreangaion a răspuns:

Antreprenoriatul inseamna cand tu iti construiesti propria afacere sau firma cu diverse! gen consultanta juridica, broker, sau mai exact ti se va vorbi de felul cum se face si cum se concepe o afacere, iar la sfarsit ti se va cere sa iti faci un proiect cu propria ta afacere!
bafta

| Comunity a răspuns:

Asa am fost si eu dar nu trebuie sa iti faci griji educatia antreprenoriala te invata despre joburi servicii, afaceri etc.

| vladmuresan2143 a răspuns:

Despre cum sa fii un antreprenor, cum sa incepi o afacere, cum conduci acea afacere. Nu sunt chestii grele. Am avut numai de la 8 in sus note la aceasta materie.Nu e greu deloc.