| eliza55 a întrebat:

Buna ce parere aveti despre studile liceale in Romania mentionez ca sunt din Moldova si as vrea sa fac liceul in Ro.Ce avantaje pot avea si credeti ca Bucurestiul ar fi cel mai indicat oras adica totusi e capitala ma gindeam si la Sibiu... voi ce credeti Ps: am media destul de mare peste 9

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Poate in cazul tau totusi bucurestiul e mai bun din urmatoarele motive:

1. Este mare si ai de unde alege. In plus poti sa iti gasesti prieteni aici din republica moldova mai usor decat in cluj.

2. Locurile de munca se gasesc mai usor aici.

3. Dupa liceu s-ar putea sa vrei la facultate. In Bucuresti sunt mai multe optiuni.

4. Distractiile sunt mult mai multe in Bucuresti comparativ cu alte orase. Si in alte orase exista cluburi, etc chiar foarte bune. In Bucuresti insa sunt mai multe.

Contra:

1. Lume multa si de multe ori nesimtita

2. Mizerie mai multa (si pe strazi si umana)

3. S-ar putea sa fie mai scump decat in alte orase.

| Mayar a răspuns:

Mai, la Bucuresti... e capitala - acolo sunt toate chestiile si tampeniile. Sunt unele scoli, adica licee foarte proaste! Daca e capitala nu inseamna ca e si varful! Mai bine La Cluj, sau nah. Sibiu,,,,

| raresandrey a răspuns (pentru Mayar):

Nahhh, ai vorbit si tu.

| Mayar a răspuns (pentru raresandrey):

Oooooo! Am 'lovit' un bucurestean. big grin

Mai, sunt licee in care nu fac nimic! Nici ce e pe profil! De spui ca nu e asa, inseamna ca nu ai trait in Bucuresti!

| eliza55 explică (pentru Mayar):

Ai pomenit de Cluj locuiesti acolo?