| andrandrandra a întrebat:

Buna,ce trebuie sa invat pentru facultatea ASE? adica ce carti trebuie sa citesc si altele,nu stiu la ce facultate sa dau, mai am 2 ani de liceu si chiar sunt foarte nehotarata, vreau sa incep sa invat de acum si nu stiu cum trebuie sa ma pregatescmultumesc... ofer fundita celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce specializare doresti. In cadrul ASE, ai urmatoarele variante :

Contabilititate si informatica de gestiune, cu o cariera in contabilitate.

Finante si Banci - Unde urmezi o cariera in institutii financiare sau ca notar.

Economia Comertului, Turismului, si Serviciilor, unde ai mai multe oportunitati : Agent turism la agentie, receptioner, lucrul in societati comerciale, prestari de servicii, sau agent vanzari.

Mai este si marketing, dar aici nu-ti pot oferi detalii intrucat nu sunt in cunostinta de cauza.

Insa materiile pe care le vei studia in ASE, sunt : economie, matematica aplicata, engleza comerciala, marketing, analiza economica si financiara, statistica economica, contabilitate, si obiecte care tin de activitatea de turism gen : operatiuni in turism, management, tehnologie hoteliera, informatica economica, sisteme informatice de gestiune.

| andrandrandra explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru raspuns

1 răspuns: