| andreeaoprea a întrebat:

Cine imi recomanda si mie niste carti de citit? Dau funda daca imi placbig grin. Nu carti super celebre de care am auzit oricum. Ma refer la ceva ce ati citit voi si v-a placut foarte mult si credeti ca merita. Mersi

Răspuns Câştigător
| costyn162 a răspuns:

Ultima carte citita este "Dune" de Frank Herbert. Desi povestea este fictiva, este scrisa foarte inteligent.
Continui sa recomand "Alchimistul" al lui Paulo Coelho, o carte geniala.
Nu as fi un adevarat fan daca nu as recomanda cartile autorului meu preferat: Dan Brown. "Conspiratia", "Fortareata digitala", "Ingeri si demoni", "Codul lui DaVinci" si "Simbolul pierdut".

| andreeaoprea explică (pentru costyn162):

Deja am citit "Codul lui da vinci" si "Ingeri si demoni" big grin o sa incerc si restul cartilor. Mersi

| costyn162 a răspuns (pentru andreeaoprea):

"Simbolul pierdut" este ultima carte publicata de Dan Brown. Este absolut geniala, se leaga de francmasonerie, un subiect fascinant...

6 răspunsuri:
| dienuta1990 a răspuns:

-Mihail Drumes Invitatie la vals
-Collen McCullough-Pasarea Spin
-TIM
Nicholas Davies-DIANA, o printesa si nefericita ei casnicie
Ti le recomand cu caldura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu acum citesc cartea Poveste vietii mele de Dr. Ben Carson.
Maini inzestrate.

| Mirunelu a răspuns:

Pai depinde ce fel de carti iti plac. Mie imi plac cele politiste si mi-au placut "Bunica studiaza dreptul" de Liviu Bratoloveanu si "Orasul din campie" de Ion Tipsie. Ceva mai de dragoste incearca "Caietele roz" de Dumitru Francă.