| DOLFY a întrebat:

BUNA cineva mi-a spus ca s-a dat o lege noua precum cei care au 4 an examenele de capacitate alea din clasa a VIII a nu este admis pentru liceu. E adevarat?

6 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Este adevarat, s-a dat o lege privitoare la admiterea in liceu, dar aceasta este valabila din anul scolar urmator.Vezi detalii la link-ul:
http://www.hotnews.ro/......imum-5.htm

| DOLFY explică (pentru alexs99):

Asta ai numa din 2015 nu sin din 2014?

| alexs99 a răspuns (pentru DOLFY):

Incepand cu anul 2015 se va aplica legea privind admiterea in liceu.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Sa dea Domnu' sa fie adevarat. Intrarea cu orice nota la liceu nu face decat sa descurajeze elevul din a mai invata. Daca intri si cu 1 in testarea nationala la liceu, la ce sa mai invete cineva?

| mgtow a răspuns (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Pedegeaba baga legi ca le da cate un rachiu si le pune note bune laughing

| larisahere12 a răspuns:

Depinde care este media de admitere la liceul la care vrei sa mergi. in general 4 nu este o nota de trecere.5 este