| StefanStefan3000 a întrebat:

Bună. Credeți că din toamna facultățile vor începe fizic sau vine alt val de corona ca prin minune?

3 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Am sunat sa ma inscriu la o postilceala, si doamna de la secretariat mi-a zis ca s-ar putea sa o fac online. S-a anuntat valul al 4-lea, iar daca te gandesti la ceea ce a fost anul trecut in toamna, iti dai seama ca se poate sa fie un numar mare de infectati si anul acesta, poate nu la fel de mare datorita vaccinului. Deci, consider ca sunt sanse mari sa nu inceapa fizic.

| Andresso a răspuns:

Eu zic ca o sa se faca online pentru cei nevaccinați si face-to-face (la facultate) vor merge doar cei vaccinați. E doar o parere.
Asta in cazul ca vine valul urmator, cu siguranță va veni.
Daca n-o sa fie niciun val(sa zicem prin absurd) o sa se faca la facultate fizic.

| Smolbean a răspuns:

Sunt deja facultăți care au anunțat ca se vor face cursuri fizic. Cred ca deja suntem obișnuiți cu ce ar trebui sa facem în caz de un nou val. Nu consider ca ar trebui sa se facă din nou online. Dacă e asa, mai bine nu se face...
Dar, având în vedere ca în România e situația asa cum e, și noile variante se raspandesc rapid, romanu ca romanu, nu crede în virus, nu respecta normele de igiena, distanțare, masca, etc. Probabil se va ajunge și acolo, din păcate. Totul depinde de cine e la putere, de numerele(cazuri) pe care le dau(le publica) și de ceea ce își doresc ei cu adevărat(manipulare).