| Elide a întrebat:

Bună TPU, credeți că vom începe facultățile din toamna? Avand in vedere evolutia acestei blestemate pandemii

7 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Foarte putin probabil
dat fiind faptul ca exista o versiune a facultatii numita "fara frecventa" de dinaintea pandemiei, iti dai seama ca pana nu se termina pandemia astia nu o sa riste

in cel mai bun caz veti face laboratoare cu prezenta redusa

| laSoledad a răspuns:

Esti in anul I si-ti pare rau?
De inceput, o sa le-ncepeti. In mare parte, online si probabil, cei care au laboratoare mai importante, fizic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De inceput, incept toate, dar cred ca tot online. Unele facultati au sali de seminarii prea mici ca sa poata pastra distanta intre studenti, si oricum daca am incepe fizic facultatea, ar iesi un haos total. Plus ca unii nu isi permit chirie, si neavand incotro trebuie sa stea la camin, unde e prea periculos sa mai stea cate 5-6 in acelasi dormitor pentru ca s-ar raspandi virusul ca painea calda.

| Elide explică (pentru anonim_4396):

Aoleu,vai de noi

| laSoledad a răspuns (pentru Elide):

Anul 3? Atunci nu te mai speria atat laughing cum au trecut altii de anul 3 prin situatia asta, vei trece si tu

| Paul754880338 a răspuns:

Nu e blestemata de loc! E o comedioara draguta. S-au inchis scolile in martie cand aveam cateva cazuri pe zi si se redeschid cand avem cateva sute. E logic nu!? Totul pentru siguranta si optimismul nedisimulat al cetatenilor contribuabili din partea autoritatilor grijulii.