| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca scoala fizic incepe de lunea care vine sau peste inca o saptamana?
P.s: locuiesc in Bucuresti

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
14 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Scoala va incepe cu vacanta +/- 3 saptamani.

| Frank51 a răspuns:

E chiar atât de greu de înțeles că, contează localitatea? Tre sa ai iq 30 sa înțelegi...

| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

E chiar atat de greu sa citesti? Am specificat ca stau in Bucuresti. Tre' sa ai iq 15 sa stii sa citesti

| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

Nu se pune virgulă după,, că" happy

| Frank51 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu eu sunt cel care nu știe după un an de zile că depinde de incidența pe localitate... Dacă era de azi pe mâine mai înțeleg, dar așa nu există scuze... Sorry, not sorry.

| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

Am specificat localitatea happy Dar e mai usor sa te arunci cu un raspuns rautacios decat sa fii amabil. Sa stii ca rautatea nu o sa te ajute cu nimic. Si nici aroganta. Vrei si tu sa cresti in topul raspunsurilor

| Frank51 a răspuns (pentru anonim_4396):

Să spui lucrurilor pe nume nu înseamnă răutate sau ignoranță, înseamnă realitate.

| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

Si totusi, eu am scris localitatea. Cand esti gata sa dai raspunsul pe care era normal sa-l dai, ca doar esti pe TPU, fă-o.

| Lukasssz a răspuns:

In majoritatea oraselor se face scoala fizica, acum poate peste 1 saptamana toate scolile din Romania vor fi in sistemul online.

| Lukasssz a răspuns (pentru Lukasssz):

Noi in liceu avem deja 2 cazuri.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea cred că începem, dar chiar și dacă începem in 2-3 saptamani se inchide iar, ca în septembrie. Acum cu relaxarea măsurilor e doar o problema de timp până vor lua elevi Covid.

| ofataoarecare120 a răspuns:

Depinde de zona în care locuiești. Eu am început scoala fizic luni pentru ca am întrat în scenariul verde. Dar o sa te anunțe dirigintele tău.

| anonim_4396 explică (pentru ofataoarecare120):

Intr-adevar, am uitat sa specific zona. Bucuresti. Insa pe noi nu ne-a anuntat nimic si stam in suspans happy