| Tricksy a întrebat:

Credeti ca merita sa ma transfer de la filologie la mate-info? Sunt in clasa a 9-a si ma gandesc sa ma transfer din clasa a 10-a.

8 răspunsuri:
| Chαяtreux a răspuns:

O sa iti vina naspa rau. informatica e grea ca dracu straight face si mai ales daca n-o sa ai notiunile dintr-a noua. pfaaa [dar ca profil e mult mai bun ca filologia, acum depinde si ce vrei sa faci in viata]

| Tricksy explică (pentru Chαяtreux):

Pai tocmai stiu ca e mult mai bun ca filologia, iar mie in generala mi-au placut materiile de profil real. Dar vad ca foarte multi elevi nu fac fata la mate-info. Cam toate cunostiintele mele se plang de acest profil si asta m-a pus pe ganduri crezand ca nu voi face fata nici eu. Dupa un semestru la filologie mi-am dat seama ca nu am absolut deloc inclinatie spre partea umana.

| Chαяtreux a răspuns (pentru Tricksy):

Stiu ce zici, cred ca as fi fost moarta la profilul ala. Nu-mi place, il urasc. La profil real nu este greu daca tu chiar ai inclinatie, si gandesti logic.

| Tricksy explică (pentru Chαяtreux):

Pai eu gandesc logic, doar ca gresesc din neatentie. Greseala asta m-a departajat si la examen de nota 10

| Chαяtreux a răspuns (pentru Tricksy):

O sa iti vina greu si la mate. si la info. E mare diferenta intre filo si mate-info. Insa daca tu consideri ca vei face fata, du-te. Iti va fi greu pana vei acumula notiunile de care ai nevoie. Bafta

| spaghetty a răspuns:

Depinde de ce iti place tie nu de ce ne place noua. Daca esti buna la mate si iti place sa faci probleme te transferi la mate-info

| MadalinaElly a răspuns:

Buna,sa stii ca si sora mea a vrut sa se transfere tot de la mate-info la filologie
dar nu a putut, si acum invata matematica pe rupte, deci incearca sa te transferi daca nu pre stii mate

| FuckSchool a răspuns:

Mda eu ti-as recomanda sa te muti la filologie daca nu iti place matematica. Mult succesc.