| CristiCici a întrebat:

Credeti ca merita sa ma transfer de la mate- info - intensiv engleza la filologie? Sunt in clasa a 9-a si ma gandesc sa ma transfer din clasa a 10-a.

1 răspuns:
| Satango a răspuns:

Bună Cristi!

Dacă crezi că locul tău este acolo şi aici la mate-info nu te descurci sau pur şi simplu nu îţi place, du-te liniştit. Dar, adevărul este că la mate-info este mai bine deoarece găseşti mai multe locuri de muncă în acest domeniu (de ex economie). Dar, acum e alegerea ta. Să şti că de la filologie, după ce termini te duci la o facultate şi poţi să fi profesor şi atât dacă nu urmezi o facultate cum ar fi Facultatea de Drept, de unde poţi să fi avocat, judecător etc.
Acum e alegerea ta.

Baftă!