| Diaaaaf1268 a întrebat:

Buna! Cum ma pot transfera la alt liceu pe alt profil? Vreau sa ma transfer la un liceu pe stiinte sociale si as vrea sa stiu ce trebuie sa fac.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Transferul in alt liceu cu schimbarea profilului se face in vacanta de vara.
Trebuie sa ai media de promovare a clasei cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa de transfer, sa nu se depaseasca numarul maxim de elevi din clasa de transfer (daca se depaseste este necesara aprobarea ISJ) si sa reusesti la examenele de diferente.
Ce ti-am spus este valabil acum, s-ar putea sa se schimbe cate ceva, avand in vedere ca a fost adoptata o noua lege a invatamantului preuniversitar, care va intra in vigoare la 3 septembrie si ar putea fi adoptat si un nou Regulament-cadru cu conditiile de transfer.

| Diaaaaf1268 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru raspuns❤️

1 răspuns: