| Inna123 a întrebat:

Cum pot invata si eu engleza mai usor si mai repede? Un site care ma poate ajuta. puppy dog eyes
ofer fundita! kiss

8 răspunsuri:
| DanAmarandei a răspuns:

Cauta un serial care te pasioneaza nesubtitrat (dar hd, daca e posibil) si urmareste 2-3 sezoane. Chiar de mai multe ori. Te va surprinde rezultatul.

| AnimatedSignature a răspuns:

Busuu.com

| Darkness13 a răspuns:

Tradu cantece, pe mine ma ajuta.

| Olari_Sveta_1996 a răspuns:

Google traducere, la scoala, duolingo acasa, Http://livemocha.com/
eu am invatat pe astea site-uri, si chiar si acum invat.

| Ahmali_Dan_1983 a răspuns:

Daca nu cunosti deloc lb. engleza, sfatul meu este sa incepi cu cateva cuvinte de baza. Ex: cauti pe net traducerea pentru legume, fructe, cereale, mobilier, zilele sapt, lunile anului, prepozitii, rude, ora, animale, pronume, numar, etc. si dupa ce le stapanesti pe astea sa iti iei o carte gen engleza fara profesor(25=50lei) care mai nou au si lectii audio si dupa poti urmari filme fara sub.

| mike07 a răspuns:

Http://livemocha.com/. poti invata lectiile propriu-zise sau poti comunica cu vorbitori nativi de limba engleza (sau alte limbi pe care doresti sa le inveti).

| Ilisei_Razvan_1991 a răspuns:

DuoLing cel mai bun site. Poti invata o gramada de limbi acolo