| Cris9373 a întrebat:

Si buna seara! big grin
E posibil sa inveti engleza in 2 saptamani?

Daca nu in cit minim se poate invata?

Si inca ceva se poate niste linkuri pentru a invata engleza usor si repede!

Funda!

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Se poate invata engleza si fara profi. eu o invat cam de la 10 ani incoace si nu stiu aproape o iota de notiuni gramaticale elementare in eng ( o cunosc dupa ureche laughing tu in schimb trebuie sa te pui pe invatat gramatica, ceea ce e foarte nasol. in doua saptamani nu o sa te prinzi de mare lucru, ca pe langa regurile gramaticale mai ai de stiut si o gramada de substantive, verbe, adj etc ca sa nu mai zic de fluenta in vorbire cu care fiecare se prinde greu. ai noroc daca inveti cele mai elementare chestii in doar doua saptmani

3 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Noțiunile gramaticale esențiale se pot învăța în 2 săptămâni, dar cu timpul se adaugă tot mai multe noțiuni și mai multe cuvinte la vocabular, cu cât interacționezi mai mult cu limba engleză. I think it's quite fun.

| YahooMail a răspuns:

Sunt destul de multe site-uri dar iti zic eu, daca inveti de pe ele nu vei reusi nimic. Adica vei invata pe moment si vei uita.
Si nu, Nu se poate invata engleza in 2 saptamani

Sper ca te-am ajutat

| Chaterinna a răspuns:

Este foarte eficienta cartea " Invata engleza fara profesor ". O poti comanda pe net.