| Adryan407 a întrebat:

Buna,cum vi se par conditiile de dat evaluarea nationala? Pot fi subiecte mai usoare avand in vedere ca nu toti elevii au putut sa participe la ore online cea mai ghinionista generatie sau nu? Mie unul mi se pare mai ok acum ca sunt mai putine de invatat dar se poate ca examenul sa fie mai usor? Profa de romana spune ca ar fi mai usor profa de la meditatii spune ca e mai greu... O parere?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Fiule, cea mai ghinionistă generație a fost a mea: cu două luni înainte de BAC, ministrul a anunțat că se vor folosi camere video în examen. Nici șpaga nu am primit-o înapoi.

Cât despre tine, câtă vreme înveți, n-ai de ce să îți faci griji. Greu sau ușor, pari a fi genul de elev care ia 5-ul fără probleme.

| Adryan407 explică (pentru valentingb):

Problema e ca ca trebuie sa am media peste 8.30 ca sa intru la liceu bun?

| valentingb a răspuns (pentru Adryan407):

Ce îți pasă ție ce liceu nimerești? Da, ok, dacă nu le ai cu matematica poate vrei la filo, dar afară de asta.
Tu mergi acolo, învață să iei măcar 5-ul la materiile care nu te interesează, studiază de 10 la materiile pentru BAC și limbile străine, că vei avea nevoie să știi din ele, iar în rest, învată psihologie, economie, geopolitică, japoneză, cadastru, drept penal. Ce te va ajuta pe tine în facultate. Abia aia contează. Nu îți umple timpul și memoria inutil cu chestii inutile, să ajungi un inutil.
Iar 8.30 nu e o media mare, hai să fim serioși. Poți. Doar bagă studiu. Baftă!

3 răspunsuri:
| RaduWhovian a răspuns:

Nasoale cu masca aia.