| lya18 a întrebat:

Daca am intrat la facultate la taxa pot sa imi depun cerere pentru loc la camin?

Răspuns Câştigător
| ParadiseCaroline a răspuns:

Fiecare facultate anunta un interval in care studentii isi pot depune cereri pentru camerele de camin.Vara aceasta m-am inscris imediat dupa prima sesiune de bac pe la sf lui iulie iar cererile pentru camin se fac intre 10-25 septembrie.

7 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

Iti poti depune dar e putin probabil sa prinzi loc.

| ParadiseCaroline a răspuns:

Si din cate stiu trebuie sa te incadrezi intr- anumita grila(trebuie sa fie o distanta de 30-40 km de la casa pana la facultate).Nu stiu daca este valabil si pentru facultatea la care te-ai inscris. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| lya18 explică (pentru ParadiseCaroline):

Eu locuiesc la vreo 80 km de orasul in care e facultatea.

| ParadiseCaroline a răspuns (pentru lya18):

Mai mult ca sigur vei reusi sa obti o camera. Daca nu ma insel pe 28 vor anunta toate facultatile cine a reusit sa prinda o camera.

| lya18 explică (pentru ParadiseCaroline):

Ms mult ca mi-ai raspuns, dar problema e ca nu stiu exact pana cand mai pot sa imi mai depun cerere pentru camin sau daca mai se poate.
Eu m-am inscris acum in toamna, iar rezultatele s-au afisat in 13.
M-am interesat pana cand se poate depune cerere, dar nimic concret. O sa ma duc luni sa vad.

| ParadiseCaroline a răspuns (pentru lya18):

Eu stiu ca pana pe 25 se depun si pe 28 trebuie sa mergi la secretariat si sa vezi rezultatul.

| YourFrinedlyNeighborhoodAtheistman a răspuns:

Dacă mai rămân locuri după ce toţi de la buget se cazează, da.