| fluturas_2609 a întrebat:

Daca am nota scazuta la purtare 9 pe primul semestru din clasa a10a conteaza la facultate? Sau conteaza numai pe a12a? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| robygabitzu1997 a răspuns:

Nu conteaza!
Daca o sai ai de acu incolo numai 10 la purtare nu va mai conta acel 9.
Succes in continuare!
Dai si o funda? :d

2 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

La facultate, nu, nu are nicio treaba nota la purtare, acolo are importanta doar nota la eventualul examen de admitere, respectiv nota de la BAC. Poate te-ar afecta doar in conditiile in care vrei sa intri la una din putinele facultati la care se intra pe baza de dosar, caci ti-ar scadea putin media generala sau la Academia de politie, parca acolo mai conta nota la purtare, daca nu ma insel. Dar in principiu, nu, nu are importanta.

| tirri16 a răspuns:

Si daca esti pe a VIII-a si ai 9 in primul semestru la purtare te poate afecta la intrare in liceu?