| ionutz18boss a întrebat:

Daca am nota scazuta la purtare la 9 pe clasa a 7-a pe al doilea semestru vor fi consecinte pentru admiterea la anumite licee? Sau conteaza doar cea de pe clasa a 8-a?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nota la purtare este un criteriu doar la admiterea in liceele militare si nu se ia in considerare numai cea dintr-un semestru sau dintr-o clasa ci media claselor V-VIII. Poti sa mergi la orice liceu, bineinteles daca ai media de admitere corespunzatoare sau reusesti la admitere, dupa caz.

6 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Nu are nicio treabă nota de la purtare cu admiterea.

| Alexutzaa22 a răspuns:

Conteaza notele de la examene si media dintre toti anii (5-8)

| Dani12344321 a răspuns:

Mai sunt peste 8 saptamani pana se termina scoala.O sa termini media la purtare cu 10 daca stai cuminte. Dupa 8 saptamani se ridica media la purtare.Hai salut

| ionutz18boss explică (pentru Dani12344321):

Da,probabil nu o sa imi scada nota pentru ca ar trebui sa scada la prea multi elevi.10 elevi din clasa mea si cu alti 3 din alta clasalaughing S-ar deranja prea multlaughing

| Dani12344321 a răspuns (pentru ionutz18boss):

laughing))Ii bun atuncilaughingai grija pe viitorbig grin

| aleexuta a răspuns:

La cele mai multe locuri de munca se uita la nota de la purtare