| Iuliafta a întrebat:

Buna,daca bunicul din partea mamei mele era tigan și bunica româncă și bunicii din partea tatălui erau români cate șanse sunt să iasă copilul negru?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mai conteaza asta? Si daca e țigan ce, important este sa faci un copil sanatos, mai putin conteaza etnia, dar la noi in România asta conteaza cel mai mult pentruu unii, daca tu din neam ai avut rude țigani probabilitatea ca sa faci unul cu pielea mai inchisa este mare dar aici intervin multe, genetica de pilda daca si soțul tau are pielea inchisa la culoare va semana cu sotul, sau cu tine daca tu esti albă, totul depinde de gena dominantă

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca faci copilul cu un asiatic, va iesi negru galbejit cu ochii alungiti.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru funda, tu ce varsta ai? Esti insarcinată?

| Iuliafta explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 14 ani și nu sunt însărcinată doar am pus întrebarea din curiozitate

| gabicoo a răspuns:

Dacă îl faci cu un negru.

| mi25 a răspuns:

De multe ori trasaturile unui copil nu vin de la parinti, ci de la bunici.

Răspuns utilizator avertizat
| Celestina003 a răspuns:

What laughing) tu vorbești serios?

| Iuliafta explică (pentru Celestina003):

Vorbesc cat de serios se poate doar eram curioasa că nu-mi pasă asta prea mult fazai că mai am rude de etnie romă si eu am ieșit alba și sora mea mai închisă la culoare și voiam cate șanse sunt și la copilul meu să iasă negru

| robertpingu11 a răspuns (pentru Iuliafta):

Sansele nu sunt cum s-a spus mai sus. Am stiudiat chiar recent genetica si nu asa functioneaza procentele. Sansele sunt in functie de partener, de membrul familiei cu care seamana mai mult, depind de multi factori. Asa este si cu anumite boli cu transmitere genetica, de exemplu, sunt anumite boli la care partenerii au amandoi modificarea genetica, dar copilul are 0 sanse sa o aibe la randul lui.

Oricum, presupun ca nu conteaza atat de mult culoarea copilului cat timp este sanatos. Sper totusi sa fie asa cum iti doresti!

Răspuns utilizator avertizat
| MiraMiraMira987654321 a răspuns:

Din tigan si romani, nu are cum sa iasa un negru.

| floruits a răspuns:

Sincer, mai contează dacă copilul este alb sau negru?
Răspunsul este nu.

Contează ca copilul să fie inteligent, sănătos, bun etc. Nu contează etnia lui.
Cred că șansele sunt foarte mici ca copilul să iese negru, dar tot nu contează. =]

| Sssofia a răspuns:

Cred că nu foarte mari totuși, dar se poate ¯\_(ツ)_/¯