| anonim_4396 a întrebat:

Daca vreau sa intru la un profil unde ultima medie a fost 7.50 si eu am 8.15, am sanse sa intru? Sunt 28 de locuri si destui candidatilaughing

Răspuns Câştigător
| Generalul a răspuns:

Tine doar de noroc, nu ai cum sa fi sigur daca intrii sau nu, dar pe baza informatiilor oferite, sansele ar fi de partea ta.

9 răspunsuri:
| FriendsShow a răspuns:

Da..normal ca poti, adica daca ultimul a fost 7.50 tu nu trebuie sa te gandesti ca urmatorii au avut 7.80, 8.00, 8,50, 8.80, 8,90,9,00 si tot asa. Urmatorii au cu maxim 10, 20, 30 sutimi.Adica iti dai seama ca nu veneau aia cu 8.50-9.00 aici.Deci sunt sanse sa intri in clasa asta aflandu-te printre mediile cele mai mari ale clasei.happy

| xBlackPearlX a răspuns:

Da, ai sanse, si eu am media aproape 9 si am pus unul cu media 8, 20 happy nu conteaza asa de mult media, ci doar sa iti placa tie liceul si profilul ales. succes happy

| Houstain a răspuns:

Anul ăsta subiectele au fost mai uşoare la matematică, deci mediile o să mai crească. Totuşi, ai şanse mari, deci trece pe listă acel profil.

| Frank51 a răspuns:

Sanse ai de 50%, iti dai seama ca daca tu vi cu media de 8.15 si altii sunt cu medii asemanatoare sau chiar mai mari, dar vei intra cu siguranta eu cu media de 6.12 am intrat la un liceu pe locul 3 din 36 de elevi si ultima medie a fost 4.50 iti dai seama, au fost inca doi cu media mai mare ca a mea. deci ai mari sanse sa intri...

| Ibrahimovic a răspuns:

Nu este chiar asa usor.
Anul trecut rezultatele de la Evaluarea Nationala au fost mult sub cele de anul acesta si implicit si mediile de admitere au fost mai mici.
Anul acesta notele de la Examenul National au fost mai mari si evident ca si mediile de admitere vor fi mai mari.
Totusi ai sanse de a intra.
O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa parerea mea ai sanse cam de 50-60%!
Sper ca te-am ajutat!:*
Funda?:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Teoretic, ai sanse. Insa depinde ce medii au in acest an cei care s-u inscris alaturi de tine. Daca spui ca sint multi candidati pe cele 28 de locuri, nu m-as mira ca ultima medie sa fie 9, 50.

| Anamaria2002 a răspuns:

Eu cred ca ai sanse.

| AndreiKLM a răspuns:

Da ai mari sanse!