| David1209 a întrebat:

Vreau sa ma transfer la un liceu mai bun decat al meu eu am media 7, 46 si ultima medie de admitere a fost 7, 49 dar in acel liceu mai sunt 3 locuri libere.Am sanse sa intru?

Răspuns Câştigător
| Syrten a răspuns:

Ai sanse, interesul lor e sa educe si sa isi primeasca banii, am vazut cazuri cu licee in top pe tara la care s-a intrat si cu medie sub 7.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau, dar nu ai sanse!
Legea este clara si se aplica la toata lumea, fara exceptii.
Media trebuie sa fie egala sau mai mare, cu a ultimului intrat
Se pica examene mari, la facultate, masterate samd, doar pentru ca nu au 1 sutime... dapai 3, cum ai tu lipsa.

| David1209 explică (pentru Violleta2022):

Se pare ca am media 7, 50?

| David1209 explică (pentru Violleta2022):

Se pare ca media mea ii 7, 50?

| Violleta2022 a răspuns (pentru David1209):

Doar ti se pare, odata ce doar cu 24 de ore aveai o medie si acum a crescut cu 4 sutimi.
Ma rog, mintindu-se singur nu-mi furi mie caciula, ci tot tie, ca nu vei fii acceptat doar ca ti se pare tie, chiar trebuie sa ai peste 7.50
In orice caz, succes cu transferul!

| David1209 explică (pentru Violleta2022):

Deci faza ii ca am reusit sa imi cresc media la mai multe materi si se pare ca am reusit sa trec ci mai am nevoie sa dau doar diferentele.Multumesc!laughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă te mai gândești mult, rămâi pe loc.

| Iote a răspuns:

Daca mai sunt 3 locuri libere, s-ar putea face o exceptie de la regula. Mergi la ei si intreaba repede, pana nu se ocupa locurile de altii.