| anonim_4396 a întrebat:

Buna :* dau examen la romana luni si inca am o nelamurile. la demonstrarea/carcterizarea/compunerea de la primul subiect este posibil sa ne dea sa argumentam [de ex] un text deja studiat?:-s

2 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Sa argumentezi si sa demonstrezi ca un text este(nuvela, schita, basm, pastel) este cam acelasi lucru, deci da, ne poate da un text studiat, ne poate da Domnul Goe, ne poate da Cainele si catelul, ne poate da Dincolo de nisipuri, nu se stie.

| katypyno a răspuns:

Din pacate, la examen nu se da sa argumentezi un text deja studiat, de aceea se numeste "text la prima vedere ", funda?