| Gabitzu246 a întrebat:

Dau funda!
Am si eu o problema la o materie
am notele 5 5 4 si 6 si in teza cred ca iau un 3 ca clasa noastra a suparato pe doamna profesoara si ne-a dat foarte greu vreau si eu sa stiu cat o sa imi iasa media cu notele acestea.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

(5+5+4+6):4=5, 5x3+3=18,18:4=4,5 => trecut, daca e genul de proferoara care sa iti dea mediabig grin

6 răspunsuri:
| DorothyAnn a răspuns:

4.5, dar la noi trebuie sa iasa fix 5 ca sa te considere trecut! asa ca pune manuta pe manual, macar o saptamana ca sa nu ramai!

| DorothyAnn a răspuns (pentru DorothyAnn):

Dar nu dispera, poate iei mai mult, poate macar un 5! si eu credeam semestrul trecut ca am facut-o lata, dar am luat 9!

| alin334 a răspuns:

Tot treci stai calm

| alexalexandrusincerul a răspuns:

Iti iese 4.5, dar mai invata, daca stii ca poti mai mult de nota 5.

| PaulAndrei96 a răspuns:

Iti ese 4.6.
Adica daca nu esti la liceu ci in generala nu ai probleme. big grin
Mult succes cu invatatu.

| annonnimusa a răspuns:

4,5