| beatryce01 a întrebat:

de curand m-au ales cei de la consiliul elevilor presedinte al scoli...mai exact care sunt obligatiile un presedite ( al scolii )?

Răspuns Câştigător
| catalineusx a răspuns:

Pai obligatia ta principala ar fi sa comunici mereu cu elevii si sa le asculti parerile si sfaturile lor sau displacerile legate de scoala si sa propui diferite activitati(concursuri) interesante-asta ar fi partea interesanta; in rest trebuie sa participi la diferite sedinte organizate de profesori

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Vezi aici atributiile presedintelui http://www.consiliulelevilorlazar.ro/regulament.php

| DinooCanScreamRawwrr a răspuns:

Pai de exemplu, daca elevii vin cu o propunere interesanta la tine, tu o comunici mai departe presedintului consiliului profesoral, sau chiar directorul/directoarei.Trebuie sa te descurci sa vorbesti liber in fata unui grup.Comunicarea e totul!

Bafta si numai bine!