| Demostene a întrebat:

de mic am avut probleme cu gramatica, si vreau sa stiu daca exista vreo metoda prin care sa me recorectez! De multe ori mananc litere, sau uit unele reguli gramaticale. Greselile le fac oarecum instinctual, dar daca imi atrage cineva atentia sau verific de mai multe ori pot sa ma corectez.
In final obiectivul meu ar fi, sa invat sa scriu mai bine, si sa imi dezvolt stilul de exprimare in scris...

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu mai asculta manele, nu te mai uita la TV. Citeste si scrie, citeste, citeste, scrie.

| Demostene explică (pentru GabiDumitrescu):

De citit citesc, la tv nu ma uit, manele nu ascult...

| Clorox a răspuns:

Stai mai mult pe aici, o sa fii corectat des și o să înțelegi din greșelile tale.

| NoFeelings a răspuns:

Te ajut eu, nu stiu cum, dar te ajut cu draga inima.
De puțin timp, am inceput să fiu obsedata de gramatică și de limba romana. Corectez și profesorii, și tot, cred că nici prietenii nu ma mai suportă. laughing
Pe site s-au strecurat greșeli gramaticale și de exprimare, în cadrul răspunsurilor mele deoarece tastatura mea corectează automat.

| TabletaSB a răspuns:

Lectureaza beletristica in general.