| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Deci cum sa argumentez ca un text apartine stilului beletristic?
Eu am facut asa da nu stiu daca este bine: Acest text apartine stilului beletristic deoarece in text se regasesc urmatoarele trasaturi ale unui text beletristic, si anume: Cuv. cu sens conotativ, figuri de stil etc.
Este bine asa sau trebuie formulat altfel?

Răspuns Câştigător
| Blissa a răspuns:

Da happy

2 răspunsuri:
| Blissa a răspuns:

Te repeti. "...Stilului beletristic... text beletristic". Poti scrie "se regasesc trasaturile definitorii. Spui care sunt trasaturile, le explici si dai exemple din text. Spor ^^

| Gabitzu246 explică (pentru Blissa):

Asa este bine?
Acest text apartine stilului beletristic deoarece se regasesc trasaturile defonitorii cum ar fi: cuvinte cu sens conotativ(ex), figuri de stil (ex) etc.

| Blissa a răspuns (pentru Gabitzu246):

Da happy