| papausa3312 a întrebat:

Buna din nou,particip la un concurs de desenat si tema este ANTI DROGURI si ma intrebam daca ma puteti ajuta cu o idee de desen cu un parc care arata urat de la poluare sau orice are legatura cu tigarile sau drogurile da grabiti-va trebuie sa fac desenul pana vinerea viitoare

Răspuns Câştigător
| FelixAndrei a răspuns:

Iar unde seringile sunt pe jos, de jur imprejur vegetatia sa fie uscata, adica culoarea ca de toamna. in celelalte parti totul verde si luminos, in contrast cu culorile sumbre din jurul seringilor.

eu asa as face desenul.

| ioanaisfetcu a răspuns (pentru FelixAndrei):

Genial. Cred ca ar iesi tare sugestiv

| ioanaisfetcu a răspuns (pentru ioanaisfetcu):

Ma refeream la raspunsul ce a castigat fundita (cel dat in 12 Martie 2012 11:08).

6 răspunsuri:
| FelixAndrei a răspuns:

Un parc cu pomi si cu tufisuri multe, iar in jurul acestora multe seringi folosite (pe jos).

| Sly a răspuns:

Un parc trist cu crengi imbatranite si frunze uscate mai inainte de a inverzi, iar pe o banca veche doi tineri de vreo 19-20 ani cu fetele galbene care nu se mai pot iubi din cauza privirilor incetosate. Pe mana lui care tinde sa-si cuprinda iubita se observa urme de intepaturi care i-au adus mici vanatai imprastiate... Ea slaba, resemnata cu capul in jos privind cu regret spre ambalajul sinistru a unui drog cazut langa banca pe o piatra. don't tell anyone

| Frankie a răspuns:

Auzi... 1 kg de iarba fumata in parc nu polueaza cat masina lu taicatu cand o porneste. vrei ceva antidroguri? deseneaza un boschetar cu stricla de poshirca in mana care doarme in sunt.

| AnonimaRo a răspuns:

Poti desena un pachet de tigari si langa el o tigare aprinsa din care iese un monstru in gen fantoma... si vezi ce mai pui tu pe langa... FUNDA?