| Squmppaaaa a întrebat:

Buna dragilor.Am o mica provokare as zice eu pentru amatorii de integrame.Am nevoie de un cuvant care incepe cu C, sa fie din 6 litere si sa rasp al intrebarea."Cand o pers. isi poate schimba numele"plss. DAU FUNDIIlove struck

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

Dragă prietene, eu sînt un profesionist în materie şi la viaţa mea am compus cîteva mii de integrame dar aşa cum pui tu problema nu cred că se poate rezolva. Sau, foarte probabil, NU E CORECTĂ DEFINIŢIA. Pt,. că în termeni rebusistici corect este DEFINIŢIE şi nu ÎNTREBARE. Soluţia ar putea fi CIVILĂ, în sensul că printr-o căsătorie civilă femeia îşi va schimba numele, de la al său la cel al soţului. Dar aşa, în mod cert definiţia e "şchioapă "

| Squmppaaaa explică (pentru corolav):

Hei.apreciez ca mi-ai atras atentia.MULTUMESC! Eu nu ma pricep.Era o intrebare pusa de profesor.Totusi,rasp e CERERE

1 răspuns: