| SunnyFlame a întrebat:

Hi TPU! am si eu o mica problema.de fiecare data cand ma intalnesc cu prietenul meu. dupa un timp incepe sa ma pipaie.si i-am explicat ca nu e ok.si ca nu imi prea place iar el zice ca lui ii place. ce pot face in aceasta situatie? fundii:X

Răspuns Câştigător
| niki_3304 a răspuns:

Buna! nu asculta de astia care iti zic " adica ei toti cred ca e asa de usor sa i dai papuci -- ei nu´i si e ceva normal ce face prietenul tauu -- adica si eu cu prietena mea fac la fel si nu se supara din contr i place pentru si ea faec la fel cu mine si ne ´´jucam´´ unul cu altul --deci parerea mea e ce el fece ceva normal ar trebui sa faci si u la fel! parerea mea - sper ca tziam fost de ajutor.--

13 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Nu stiu de ce toata lumea e de acord cu asta.am pus si eu o intrebare asemanatoare si la fel am primit raspunsuri din care rezulta ca numai eu sunt vinovata, ca de ce nu`mi place etc.Acum nu stiu cati ani ai tu si cati are prietenul tau, u aveam 17 si tot nu`mi placea sa ma pipaie.Din cauza asta cred ca nu a mai vrut sa stea cu mine.Dar eu nu cred ca toti baietii fac asa chiar daca asa se spune.adica,chiar nu exista baiat care sa nu pipaie o fata? ok sunt de acord sa faca asta dupa cateva luni de relatie, 4`5 luni, dar nu din prima.fostul meu facea asta cand nu aveam nici 2 luni si mie nu imi placea ii ziceam sa tina manuta acasa, ii ziceam mai in gluma, mai in serios si el mereu se supara si facea pe victimaoh go on

| AnGeL a răspuns:

Respingel o sa se plictiseasca

| XK a răspuns:

Din asta => ca nu il placi/iubesti, daca simteai ceva pentru el iti placeau gesturile facute de elwinking

| ynna93 a răspuns:

Pai daca nu`ti convine si el nu tine cont de ce ii zici tu inseamna ca vrea "stii tu ce" de la tine.mai incearca sa-i mai explici si daca tot nu te intelegi spune`i "bye"

| euI a răspuns:

Si tie de ce nu iti place? asta e intrebarea sau mica problema lasa-i macar satisfactia aceastawinking

| Monutza a răspuns:

Pai.daca tu nu il placi.eu as spune mai bine sa renunti.o veche vorba din popor spune ca dragoste cu sina nu se poate.oh go on.dar oamenii cand iubesc.se ataseaza repede de o persoana. daca nu ai inceput sa tii câtuşi.de putin cu el.ar trebui sa discuti liber cu el.pentru ca asa nu faci decat sa il amagesti.straight face.si sa ii faci rau.straight face.si un sfat: Nu te cu sentimentele!straight face. cauta-ti o persoana care sa o iubesti.batting eyelashes.si ea sa te iubeasca.blushing.sa va meritati unul pe altul.batting eyelashes:*
Ai grija de tine!:*
Sper ca te-am ajutat!:X

| Monutza a răspuns:

Nu te juca cu sentimentele!straight face

| Mikaela a răspuns:

Bunaaa! Poi daca nu iti place de el, de ce mai esti cu el? Din moment ce ai inceput o relatie cu el, el se comporta asa cum simte, deoarece il atragi. Baietii intotdeauna sunt atrsi de corpul fetelor si de aceea iti spune el ca lui ii place.Din punctul meu de vedere, nu ar trebui sa fi cu el, doar sa mai ''adaugi'' inca una la ''ceva''.Fii cu un baiat de care iti place si tie.
Tu decizi!happy

| XtmCamiii a răspuns:

II`mai pleznesti si tu una peste fata si ii zici`sa sa mai controleze ca tu`nu te simti bine cand el te pipaie `si daca tot continuua ii zpui ca tu nu esti genu de fata care se lasa pipaita in public `!
daaca il tot pleznesti se`va dezvatahee hee

Răspuns utilizator avertizat
| Andreea20000 a răspuns:

Lasa ca nu nu va mai trebui sa suporti acest lucru dupa ce va pleca.Sune-i ca te deranjeaza si fi serioasa cand ii spui!

| chiritescu a răspuns:

Poi daca stai cu el e normal sa te mangaie si el un pik.nu face nimic rau.

| Anastasia13 a răspuns:

Pai,draguto... pana la urma, daca aveti o relatie ok, in care amandoi va simtiti bine, este normal. In momentul in care tie ti se pare deplasat atata lucru, ce vei face cand va vrea mai mult? A, scuze, nu am intrebat... ce varsta ai?