| Kathhy23 a întrebat:

E adevarat ca la examen vom a subiecte la prima vedere? Adica, de exemplu pot sa ne dea sa caracterizam un personaj dintr-o opera studiata sau ceva de genul?

1 răspuns:
| oannapg a răspuns:

Da, o sa aveti un text la prima vedere, si iti poate cere caracterizare unui personaj sau opinia ta fata de problema data in text (ex.: Elevii unei clase de a 9-a nu au putut invata deoarece...) => si iti exprimi opinia (sau argumentarea textului).