| omero a întrebat:

Este cineva pe acest grup, student in Italia? Si care sa fi practicat intreaga procedura pentru admitere (tradus, legalizat, echivalat titlul de studii, respectiv sa fi facut declaratia de valoare)? As avea mare nevoie de informatii de acest gen. Intentionez sa ma inscriu la o universitate in Italia, si pana in prezent, pe internet, nu am reusit sa aflu prea multe. Nu sunt nici grupuri de studenti romani create, adica cele care sunt, numai sunt vizitate de 1-2 ani. Sau poate e cineva care cunoaste un astfel de student, si care sa imi poata lasa posibilitatea de a-l contacta!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Cu placere!
p.s.Pentru informatii privind sistemul de invatamant universitar din Italia, vezi pe cele furnizate de catre Liga Studentilor romani din strainatate-filiala Italia :http://wiki.lsrs.ro/index.php/Infostud/Italia

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Sursa oficiala, respectiv site-ul Ambasadei Italiei din Bucuresti, iti ofera toate informatiile necesare tie in legatura cu actele de studii : http://www.ambbucarest.esteri.it/......di_valore/

| omero explică (pentru alessia5158):

Multumesc!

| omero explică (pentru alessia5158):

Multumesc!

| omero explică (pentru alessia5158):

Iti multumesc mult de tot. Aici la Lsrs am gasit cele mai multe si utile informatii pana in prezent!

| alessia5158 a răspuns (pentru omero):

Sa ai bafta!

| alessia5158 a răspuns (pentru omero):

Cu placere!
p.s.Pentru informatii privind sistemul de invatamant universitar din Italia, vezi pe cele furnizate de catre Liga Studentilor romani din strainatate-filiala Italia :http://wiki.lsrs.ro/index.php/Infostud/Italia