| anonim_4396 a întrebat:

este posibil ca un elev care a terminat filologie sa reziste la fizica si chimia care se face la Tehnica dentara? (mentionez ca pana intr-a 10 a nu a avut probleme cu obiectele respective, chiar se descurca bine si nu i-ar fi greu sa reia materia pe parcursul anului terminal la liceu si primului an la facultate)
Referitor la nivel(cum pentru matematica exista nivele de dificultate m1 - cel mai mare. m2 si respectiv m3), cam ce fel de nivel de fizica si chimie trebuie sa aiba ca sa nu intampine probleme mari la facultate? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Moisie a răspuns:

Vezi ca "tehnica dentara" a dat FALIMENT TOTAL in occident, deci nu are viitor prea lung nici in Ro, pentru ca lumea a devenit un "sat global" in care probele si lucrarile dentare se trimit si primesc urgent Par Avion in aceeasi zi din China, unde se executa calitate si pret de cost MULT redus. In Germania marea majoritatea laboratoarelor dentare au fost desfintate din acest motiv!
Asa ca "avelo grija" la ce te inrolezi!