| Deeiu121 a întrebat:

Bună, eu am terminat liceul profesional și vreau să mă înscriu mai departe la liceu, la zi la filologie, întrebarea e dacă după ce absolv liceul la profilul filo, mă pot înscrie la facultate pe profilul IT? Dau fundă pup

Răspuns Câştigător
| Jessica1235 a răspuns:

După ce termini liceul și dai bacul o să primești 'diploma de bacalaureat' pe asta scrie cele 3 note de la bac plus media lor). Cu diploma de bacalaureat te poți înscrie la facultate.

| Deeiu121 explică (pentru Jessica1235):

Mulțumesc frumos

| Jessica1235 a răspuns (pentru Deeiu121):

Cu plăcere happy

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ai terminat liceul profesional laughing asta e tare de tot,inseamna ca esti profesionist mai tare decat aia cu liceul simplu laughing
Asaa deci la ce liceu vrei sa te inscrii,cand tu ai terminat deja liceul profesional,iti dai seama, liceu profesional laughing
Frate tu ai terminat scoala profesionala, nu liceul profesional.
Faptul ca scoala aia ce ai facut-o, a fost in cadru unui liceu, aia nu inseamna ca ai terminat liceul ok?

Daca ai inteles acum ce ai terminat, mai departe ar fi bine sa mergi acolo la scoala ai si sa intrebi daca poti face liceul.Mmam mama ce ginsduri ai,sta mita in coada,nu-i rau,e bun ca visezi frumos,problema e daca esti capabil de ce gindesti,esti sau nu esti?

Eu din cate obsv,daca tu nici macar nu stii ce scoala ai facut,tare mie teama ca filologie si IT ce spui tu ca ai vrea,e ceva genul vreau si eu luna de pe cer laughing
Aasa ca ia-o usor,te duci la ascoala ai unde ai invatat,la secretariat si intrebi,uite eu am terminat scoala asta,vreau sa fac liceul,ce trebuie sa fac, unde trebuie sa ma inscriu, ce am nevoie etc.
Mai stii poate ca esti mic, poate ca estyi timid, dar te duce capu, zic si eu.
Bafta oricum

| 1234568807 a răspuns:

Daca ai peste 18 ani nu te mai poti inscrie la zi, doar la seral sau frecventa redusa, si dupa ce termini daca iei bacul, bineinteles ca te poti inscrie si la facultate