| Alexx56 a întrebat:

Bună, iubita mea vrea sa se înscrie la facultatea de contabilitate și economie, dar în liceu a fost pe profilul de filologie, se poate înscrie la facultate?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate sa candideze la facultate, se va inscrie abia dupa ce reuseste la admitere. Nu are mare importanta profilul liceului absolvit, importanta este diploma de bacalaureat si reusita la admitere.

| sierra1 a răspuns:

Liniștit, fără probleme

| mihai69 a răspuns:

Desigur. Dar numai după ce ia bacul

| Alexx56 explică (pentru mihai69):

Da, dar nu are bacul la mate.

| mihai69 a răspuns (pentru Alexx56):

Și care e problema?

| haileewatson a răspuns:

Da se poate inscrie

| NunuNini a răspuns:

Se poate inscrie. Daca face fata si o termina, e alta problema.