| wendy14 a întrebat:

eu peste fix o luna ma voi muta in Londra in Anglia, impreuna cu cei doi copii ai mei, as vrea sa ii inscriu la o scoala de vara din Anglia am un baiata de 10 ani si o fetita de 15 ani. ma puteti ajuta cu vreo ideea de scoala din Anglia?
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| KodekZ a răspuns:

1: Daca iti duci copii la scoala vara te poti considera Hitler.
2: Copii vor invata incet incet limba socializand cu alte persoane de acolo (Nu romani)
3: La scoala te invata multe limbi dar nu se compara cu ceea ce inveti incercand sa vorbesti. Daca are pe cienva care stie dejea limba, spune-i sa se bage in seama cu copii (de varsta ei) si daca nu intelege vre un cuvant sa intrebe la cienva care stie sa ai traduca. Iti zice cineva care a trecut prin asa ceva happy si crede-ma ca scoala, mai ales vara este inutila. Lasa copii sa isi petreaca timpu frumos ca dupeaia este timp si de scoala big grin.