| Lavinia20 a întrebat:

Eu sunt clasa a XI-a la profil matematica-informatica. Imi place foarte mult limba engleza[desi nu inteleg faza cu verbele si timpurile] si limba spaniola care din pacate nu o fac anul acesta ci doar la anul in clasa a XII-a. As vrea sa dau la o facultate de limbi straine din bucuresti, dar nu stiu cu ce se mananca facultatea. Mi-ar placea sa dau la sectia Engleza-Spaniola, dar nu stiu mai nimic despre asta. As vrea sfaturi de la cei care sunt la aceasta sectie sau care au terminat aceasta sectie. De exemplu daca dau examen la engleza si la spaniola si daca da cam ce se da? Si alte chestii din experienta celor care stiu. Va rog mult, Help me!
Multumesc!

1 răspuns:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Recomandarea mea este sa iei in considerare si Farmacia(unasistent castiga 2000-2500 lei lunar, iar un farmacist si 4000 lei/luna), Dreptul(iti faci cabinet individual de avocatura), Limbi Straine(incerci mai multe colaborari cu firme de traduceri), sau sa faci un curs in care sa inveti sa faci site-uri; mie mi se pare de viitor, nu platesti chirie, lucrezi cand vrei, nu ai angajati, etc. Succes in decizia pe care o vei lua!