| Anonim_8992 a întrebat:

eu trec cls 9a. si din cauza examenelor mi-a scazut foarte mult media din clasele 5-8. asa si ma gandeam. ca dk intru la un liceu care nu imi place si cu medie mica in clasa a 10 pot sa ma mut la alt liceu cu medie mai mare dk in clasa a 9a invat bine? funda love struck

Răspuns Câştigător
| AngelAnime11 a răspuns:

Din cate stiu, te poti transfera pe semestrul 2, dar trebuie sa dai niste diferente de materie. Adica daca de la mate-info te duci la filologie, dai diferente la Lb Latina din cate stiu. Adica niste testari
Oricum, eu intreb ce trebuie sa fac concret. Sa scriu scrisoare la liceul unde merg, daca pot sa ma transfer intre semestre, daca am voie de la mate-info la economic, ce piedici as putea avea etc?
Vreau neaparat sa ma mut in special fiindca am un prieten pe care in stiu de aproape 10 ani si suntem foarte apropriati, ca fratii.

4 răspunsuri:
| Ruxandra87 a răspuns:

Da poti. Trebuie sa dai niste diferente si trebuie sa ai o medie destul de mare, dar totul este posibil.

| Razu_5085 a răspuns:

Nu cred ca poti, decat daca te transferi in caz de boala/ distanta prea mare sau daca obti vreo bursa, atunci da, in rest... nu cred. Anyway... bafta!

| ZEN15 a răspuns:

DA,dar trebuie sa dai niste probe specifice liceului la care vrei sa intri. De exemplu si eu am intrat la economic si in aX-a m-am mutat la liceul de informatica dar a trebuit sa dau 3 probe una la informatica, una la tic(tehnologia informatiilor si comunicatiilor) si una la alegere(desen bineinteles). SPER CA TE-AM AJUTAT.pls funda.

| razvirzi a răspuns:

Poti sa faci asa, in cazul in care schimbi profilul o sa dai niste diferente.
Insa sa aiba loc sa te primeasca acolo si sa inveti si bine in clasa a 9-a.