| kikomojojojo a întrebat:

Bună, exista vreo aplicație care mă poate ajuta sa memorez, ceva in sistemul aplicațiilor care te învață limbile străine? Mi-ar plăcea să existe o aplicație în care sa notez eu tot ce am nevoie sa memorez și nu știu să îmi apară pe ecran fragmente sau când intru în aplicație sa fie ca un joc sa completez spatii sau nu știu prima varianta ar fi foarte folositoare

2 răspunsuri:
| AndresDarie2000 a răspuns:

Încearcă să folosești aplicația Duolingo. E foarte folositoare. Ai acolo fragmente, propozițiile sunt ca niște puzzle-uri te poate ajuta foarte mult, Duolingo. Și eu o folosesc și sunt mulțumit.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Ma gandesc la Anki... Nu e chiar ce cauti, insa e ceva la stilul acela, mie personal imi place super mult.Desi ai putea pune in loc de o intrebare o propozitie / fraza cum iti doresti tu, lasand liber spatiul ala. Poate ar trebui sa o incerci...