| ʬʚ_Rocsana_1993 a întrebat:

fac o cercetare despre fumat la locul de munca, este vreun forum sau articol unde as putea gasi comentarii despre tema pentru analizat? sau o idee de variabile?

1 răspuns:
| stlucian a răspuns:

E greu de luat in calcul toate firmele care accepta acest lucru.
In general pentru firmele mari si mijlocii sunt amenajate locuri speciale pentru acest lucru.Depinde de profilul firmei si implicit de de numarul de angajati.
La o firma care lucreaza cu substante inflamabile fumatul/foc deschis este interzis!
Dar daca are amenajat un loc pentru acest lucru cu acordul si perotectia contra incendiilor de la pompieri e perfect legal.Asta include stingatoare/lopeti/tarnacoape accesibile (Hidranti/nisip/galeti)toate intr-un loc accesibil.
Fara un certificat de la pompieri nici o firma indiferent de natura serviciilor prestate/firma/service/consultanta/produse/distribuire etc NU are voie sa-si exercite activitatea!