| MihaellaDuracov a întrebat:

Bună! Fac studii in RO, și la moment sunt în clasa X, pe profil uman/științe sociale) Am o neclaritate, mai exact o întrebare …. Dacă doar mă prezint la competențele de la bac, voi putea fi admisă la bac?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Bac-ul consta din examenele de competenta + examenele din materialele studiate in liceu.
Pentru a fi admisa la Bac, trebuie sa dai TOATE examenele si sa obtii nota de trecere la fiecare materie de examen + competenta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Adica te duci doar la competente si nu la restul probelor?
ca sa treci bacu trebuie sa promovezi toate probleme.