| Mario1994 a întrebat:

Fratele meu vrea să dea bacul anul ăsta. A terminat liceul acum 4 ani. A făcut un an de liceu la zi și apoi 3 ani de seral dar era la mecatronica și acum regretă că nu a dat bacul, spune ca se teme sa pice la bac. Are la 3 materii de dat la bac, mate m2, romana m2 și biologie sau fizica la alegere. Cum e aia la m2? E mai greu? Ce ar trebui să facă ca să ia bacul?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

M1/T1 = Modulul 1, reprezinta cele mai grele probleme/exercitii care sunt rezolvate de cei de la profilul mate info.
M2/T2= Modulul 2, problemele/exercitiile cu nivel mediu pentru cei de la profilurile Stiinte ale naturii si Stiinte Sociale;
M3/T3= Modulul 3, cel mai usor modul, reprezinta exercitiile pe care le fac cei de la pedagogie si filologie.
Toate modulele au aceeasi materie, diferenta este facuta de nivelul de dificultate al exercitiilor. Ca sa ia Bacalaureatul (nu bacul de pe Dunare)ar trebui o recapitulare a materiilor. Altceva nu vad ce!

| anonimg a răspuns:

Trebuie să facă meditații. Există și în librării cărți pentru bac.

| Sn4k3 a răspuns:

Sa invete/sa mearga la meditatii. N-are ce altceva sa faca.