| anonim_4396 a întrebat:

i-am trimis ieri un mesaj cu ocazia pastelui, mi-a raspuns si el. V-am spus ca este fostul meu prieten si ca saptamana trecuta nea-am sarutat. el mia mai trimis, un mesaj marti. intrebarea mea este oare de ce daca ne-am apropiat asa mult nu a vrut sa petrecem pastele impreuna? ma gandesc ca daca nu vroia nimic nu mai mar, cauta

Răspuns Câştigător
| IoAlexandra a răspuns:

Poate vrea sa o luati mai usor.nu-lm grabi. gandeste-te de ce l-ai pierdut si poate va avea vreo legatura cu refuzul de a fi impreuna de Paste.
PS ai grija la scris ca sunt multe greseli

6 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Probabil că "te-a citit" şi apoi s-a gîn dit "să te şi traducă".
Probabil că la el, acolo la ultimul e taj, s-a aprins şi lumina.

| valentingb a răspuns:

Si de ce nu-l intrebi? Mereu cea mai usoara cale e evitata, din cauza fricii. Fii sincera cu el si ai sa vezi ca e mai bine. Parerea mea e ca daca nu cu tine, atunci cu alta, dar eu ma pot insela, poate ca baiatul sta acasa singur si nu stie ce decizie sa ia in privinta ta, poate prietenii ii spun intr-un fel dar el vrea altfel, sunt mii de variante. Ia telefonul, fa-ti curaj, suna-l, si intreaba-l, din simpla curiozitate, ca sa stii si tu, de ce nu te-a ales pe tine pentru sarbatori.

| DaveMustaine a răspuns:

Baietii sunt foarte imprevizibili. Sa nu fii surprinsa daca maine, poimaine iti aduce un buchet de trandafiri. Incearca sa discuti cu el. Intr-o relatie, lipsa de comunicare aduce multa suferinta. Probabil si-a dat seama ca a gresit teribil atunci cand v-ati teribil si nu stie bietul de el cum sa te recastige. Paste fericit!

| MarianAlexandru17 a răspuns:

Ne-am*, voia*, mi-a*.Cum ai spus si tu, daca nu voia nimic, nu te cauta, dar poate a petrecut altundeva pastele sau nu era pregatit sa stea mai mult timp cu tine..intreaba-l

| dedee23 a răspuns (pentru MarianAlexandru17):

Si atunci ce ma sfatuiti sa fac? sa astept.

| Emre a răspuns:

Dupa mine sa gândit sa petreacă alt undeva sau nu era gata sa fie prin preajma ta.