| Andreutza96 a întrebat:

Si.am revenitbig grin aceeasi problema doar ca s`a schimbat putin situatia.nu-l mai caut eu ma cauta eloh go on

ne-am despartit acum 2 saptamani ca asa a vrut el, initial nu mi-a spus nici macar motivu doar ca "asa e mai bine", la vreo 3 4 zile de la despartire mi-a spus care e motivul despartirii noastre (fostul meu prieten il ameninta ca nu stiu ce`mi face daca nu se desparte de mine), am inteles i-am zis bine cum vrei tu cu toate ca eu credeam ca ar trebui sa luptam sa ramanem impreuna pentru ca s`au intamplat multe intre noi si nu ar fi trebuit sa renuntam asa usor.Am vorbit timp de 2 zile pe mess foarte frumos exact cum vorbeam noi cand eram impreuna(fara "iubita" si "te iubesc") doar ca atunci cand venea vorba de motivul despartirii noastre schimba subiectustraight face(eu voriam sa aflu toate detaliile sunt mai curioasa din >fire:") dupa nu a mai intrat deloc pe mess.

Saptamana trecuta i-am trimis un mesaj pentru ca imi era foarte dor de el si i-am spus ca eu chiar tin la el si ca ar trebui sa ne mai dam o sansa si ca impreuna o sa putem sa trecem peste si nu mi-a raspuns. mi-am jurat ca e ultimu mesaj care il trimit eu.Si m`am tinut de cuvant.

Azi spre surprinderea mea, chiar nu mai ma asteptam sa mai dea vreun semn de viata, am primit un mesaj de la el care mi s`a parut banal comic chiar m`am distrat mi-a zis ceva de genu "Auzi, tu ai priedut vreun cercel? pup pa`pa", i-am raspuns si am mai vorbit prin mesaje doar ca nu am mai deschis subiectu` despre despartirea noastra sau o posibila impacare.Am si eu orgoliul meu. Tin la el dar nici sa ma las calcata in picioare nu vreau.

Intrebarea mea e urmatoarea :Ce e in capu lui? ca eu nu mai inteleg nimic mai ma vrea nu mai ma vrea? vrea sa se asigure ca nu am pe altu?
Mai merita dupa tot ce s`a intamplat sa il primesc inapoi daca o sa`mi zica sa ne impacam?

Baietiii ma ajutati si pe mine?big grin eu una sunt foarte intelegatoare, va inteleg si cand va uitati dupa altele cu gagica de mana, dar nu pot sa`mi dau seama ce e in capu lui, poate pentru ca acum nu pot sa fiu obiectiva pentru ca e vorba de baiatu pe care il iubescstraight face
Fetelor... spuneti-mi si mie parerea voastra ca eu parca nu mai pot sa gandescoh go on

:*:*:*

7 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Ma, e posibil ca el sa te iubeasca si sa te vrea inapoi, desi nu inteleg faza cu fostul.amenintari poate sa faca toata lumea! Ai putea vorbi tu cu fostul tau si care-i niste explicatii.

| Andreutza96 explică:

Fostul meu prieten ma ameninta de 2 luni (dk ma prinde cu altu ne bate pe manadoi ne baga in spital a venit dupa mine la scl etc)
Aseara am rezolvam problema cu fostul. sper... a intervenit tatal meu pentru ca deja degenerase prea tare situatia asta.
Explicatii fostului meu prieten i-am cerut...singuru raspuns care mi l-a dat a fost "nu vreau sa te vad cu altu vreau sa fi singura".
El sustine ca ma iubeste dar asta nu e iubire e obsesiewinking
Baiatul asta la care tin eu stia de la inceput de amenintari dar a zis ca nu renunta la mine ca el vrea sa fie cu mine si nu-l intereseaza de nimeni.
Cel mai mult m`a deranjat la el ca nu mi-a spus din prima zi de ce nu mai vrea sa fie cu mine si a asteptat pana m`a vazut ca sa intre pe mess sa vorbeasca cu minestraight face si ca nu mi-a raspuns la mesaju care i l`am dat (sa ne impacam). De aceea sunt eu confuza.nu stiu ce sa cred dk ma iubeste sau nustraight face
Cu alta fata nu e, desi el trece foarte repede peste o despartire (si-a lasat prietena cu care vorbea de 8 luni pentru minestraight face)
Cand ma vede, se uita la mine si dupa pune capu in jos, el e foarte orgolios n`ar sta niciodata cu capu in jos daca nu s`ar simti vinovat.
Sunt chestii care imi dau de ganditstraight face si niste sfaturi nu`mi prind rau:p

| Andreutza96 explică:

Pentru "bruneta". amenintarile pe care le-am primit de la fostul meu prieten au fost foarte multe si grave, daca a putut el sa ma ameninte cand vorbea cu mama l-a telefon (i`a zis ca daca ma prinde cu altu ne baga in spital pe amandoi ca daca el vrea sa fiu singura singura sa stau) da`ti si u seama ce a putut sa-i zica lui.
Am aflat si de la alti prieteni ca l-a amenintat dar nimeni nu a vrut sa`mi zica ce i`a zis exactsad.
Asta o sa aflu eu cand o sa stau de vorba cu el.
Acum imi da beepuri noaptea tarziulaughingoh go on
E imposibil omu asta nu stiu ce mai vrea de la mine dar am inceput sa observ ca nu prea mai tin la el cum tineam eu sad prin indiferenta cu care m`a tratat m`a indepartat de el:-

| Irina19 a răspuns:

S-a obisnuit ca tu mereu faci primul pas si mereu actionezi la ceva, si deci se purta indiferent pentru ca stia ca tu oricum ai sa faci ceva, insa cind i-ai aratat tu indiferenta el a actionat, s-a obisnuit ca tu 'fugi' dupa el si de aia era calm si dorea sa fie doar cum vrea el, acum simte ca tu deja nu mai faci nimica si incearca sa faca ceva ca sa fii din nou cum ai fost.
Daca iti cere sa fiti din nou impreuna poti sa accept, numai ca intii asculta tot ce are de zis si lasa-l sati zica absolut toate motivele care v-a dus la despartire, pentru ca sa nu se mai intimple iar!
Sincer, nu prea cred faza aia cu fostul, pentru ca putea sa rezolve chestia asta, dar nha tu trebuie sa stii mai bine happy POate ca a fost o amenintare destul de grava daca a ajuns la decizia asta de a va desparti. Bafta happy

| anna_7069 a răspuns:

Hei andreea.:d Deci, parerea mea este ca te iubeste dar i`a fost frica de ceea ce ti se putea intreba. Daca il iubesti, normal ca il vei primi inapoi! La urma urmei, a facut`o spre binele tau nu? Asta daca esti sigura ca asa e. Ca se poate sa fie vreun motiv de`al lui.
Poi`... din moment ce se baga in seamna` sub pretextu`,, ti-ai pierdut vreun cercel" laughing inseamna ca nu stia cum sa te bage in seama. cum sa deskida o conversatie cu tine.` Ai grija, baiatu` asta chiar te place. Daca se intoarce la tine, impacati`va.

Multaaa bafta! :*

| Braileana a răspuns:

Cauta-ma pe mine u pe mine :***

| suparici a răspuns:

Tu stii ce e mai bine pentru tine dar gandeste-te in primul rand ca te joaca pe degete cum vrea el incearca sa faci pe indiferenta cu el sa vezi mai vb cu tine te mai vrea daca nu-ti acorda nimic inseamna ca nici nare rost sa il mai cauti.mai bine altu care sa fie el atent dupa tine nu tu dupa elwinking succes