| DC007 a întrebat:

Buna!
Imi poate da cineva niste detalii legate de specializarile facultatii E.T.T.I din cadrul U.P.B?

1 răspuns:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Daca te duci acolo ca sa scapi de informatica, ca majoritatea elevilor, sa stii ca iti iei o mare teapa.
Faci la fel de multa informatica ca studentii de la automatica. In anul 3 exista diferite specializari la care te poti inscrie in functie de medie. Sunt unele, in care, intr-adevar ai mai putine ore de programare spre deloc, dar nici specializarile nu sunt prea bine cotate.

Pe langa orele astea de programare, ai si multe ore inutile de fizica.

Deci, daca vrei sa nu fii programator, gaseste-ti o alta specializare unde nu faci info. Iar daca vrei sa fii programator, du-te la automatica, ca n-are sens sa te incarci aiurea cu materii tampite de fizica.