| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate explica cineva mai clar in ce anume constau specializarile "Imagine de film si televiziune" si "Multimedia:sunet&montaj" din cadrul Facultatii de Film(UNATC)?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

"Absolventul ciclului de licență Imagine de film și televiziune devine specialist în realizarea practică a imaginii clipurilor publicitare sau muzicale, reportajelor, documentarelor și scurt metrajelor de ficțiune atât pe suport peliculă cât și digital. "--- vezi, in link, disciplinele obligatorii si cele optionale care se studiaza :http://unatc.ro/film/imagine-film.php

La a doua ( sunet -montaj), absolventul isi formeaza " o experiență practică pe parcursul filmărilor din școală, atât ca sound-designer (priză directă și concept coloană sonoră) cât și ca editor de sunet " --- vezi disciplinele :http://unatc.ro/film/sunet-film.php

| Omori a răspuns (pentru alessia5158):

Crede-ma,am invartit pagina lor pe toate partile.
La prima voiam niste explicatii ceva mai practice.Lucrezi digital animatii? Stai cu camera in mana si setezi luminozitatea? Chestii de-astea.
Multumesc oricum.