| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate spune cineva care este programa pentru Bac la romana 2018? Am inteles ca sunt niste schimbari la primele doua subiecte. M-ar ajuta tare mult programa pentru ca nu stiu ce sa invat.

2 răspunsuri:
| Andersen2k18 a răspuns:

Da proba orala la Romana, inclusiv cele digitale si lingvistice si-au schimbat datele
Proba orala la Romana 12-13 februarie
Pe 14, 15, 16 februarie Competentele digitale
Pe 19-22 februarie Competentele lingivstice.
Vacanta celor de-a XII se ia in mai pe 25, probabil stiai asta. Iar proba scris la Romana este pe 25 iunie.Dar te poti uita pe edu.ro la schimbarile de la bac, sunt acolo puse.